פרויקט גבעות הכורכר ברחובות

רק 249 אלף ₪ עבור קרקע בהליכי הפשרה, הקרקע בצמידות לשכונת גינות סביון היוקרתית ברחובות, הקרקע צפויה להעלות שוויה למיליון שקלים!

מדובר בפרויקט יוקרתי בתוכנית ‘גבעות הכורכר‘, בו מתוכננים לבנות מגדלי מגורים חדשים בסמוך לאחת השכונות הכי מבוקשות ברחובות “גינות סביון”, ובקרבה למתחם ההייטק העתידי “פארק הורוביץ”. אם זה לא מספיק, הפרויקט נמצא במיקום מנצח, בסמוך לתחנת הרכבת הנוספת ברחובות שעתידה להיבנות, ליד כבישים ראשיים (כביש 411, 42, 431, וכביש 4) ובמרחק נסיעה מהמחלף החדש שיוקם ואמור לקצר את זמן הנסיעה בעיר ומחוצה לה. בנוסף, מתכנני הפרויקט שמו לעצמם דגש שלא לפגוע בסביבה הפסטורלית והירוקה שמסביב, המשמעות: הדירות החדשות שייבנו על רקע הנוף של גבעות הכורכר יהיו בסמיכות לפארקים ולשטחים ירוקים.

עוד כדאי לדעת שבחודש אפריל 2019 המליצה הוועדה המחוזית לתת תוקף סופי לתכנית על המתחם, ולפי דו”ח שמאי סכום גבוה פי ארבעה – שכן על פי כל התחזיות מחיר הקרקע צפוי לזנק למיליון שקל עם כניסת התוכניות המאושרות לתוקף. לפי דו”ח שמאי תקן 22, זוגות צעירים, משפחות ומשקיעים שיחליטו לרכוש קרקע בפרויקט כבר עכשיו יוכלו להרוויח משמעותית יש לציין שהקרקע, שנמצאת בסמוך לשכנה מתל אביב, עדיין לא זמינה לבנייה מיידית אך הפרויקט נמצא בשלבי הפשרה מתקדמים, וזה בדיוק הזמן לנצל את ההזדמנות המדהימה.

באחרונה צלחה נקודת ציון משמעותית בתוכנית גבעות הכורכר והיא “מתחם G” בחלקה המערבי של רחובות, מדרום לשכונת הווילות היוקרתית גינות סביון ומצפון לאזור התעשייה הורוביץ. במתחם זה בפרט ובמוקדים נוספים בתוכנית מתוכננת להיבנות בשנים הקרובות כ-5,000 יחידות דיור חדשות – כולן בבנייה רוויה המשקיפה על השטחים הפתוחים, עד לחוף פלמחים.

מה שסיפק את זריקת העידוד לשטחים אלה הוא החלטת הוועדה המחוזית לתכנון ובנייה מרכז מהעת האחרונה, אחרי מסכת ארוכה של תכנון ודיונים, לאמץ את תוכנית אנ”מ גבעות הכורכר (תממ /37/21/3). התוכנית, החולשת על פני 5,200 דונמים בשטחי הערים רחובות, נס ציונה והמועצה האזורית גן רווה, צפויה לזכות בשנה הקרובה גם באישור הוועדה הארצית, אחרי שתצלח את שלב ההתנגדויות. ומשזה יקרה – שווי הקרקעות שבתחומה המיועדות לבינוי, צפוי לזנק במאות אחוזים.

מכירים את העיר רחובות? 

כמו בכל שנה, גם בסוף שנת 2020 הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה פרסמה את מדדי איכות החיים בערים הגדולות, וגם השנה, בדומה לשנים עברו, רחובות נמצאת בצמרת הערים הנחשקות בישראל, כשב-27 מתוך 44 מדדים בהם נבחנה העיר, נמצא כי מצבה טוב יותר מהממוצע הארצי – נתון מרשים לכל הדעות. לא מדובר בצירוף מקרים. בשנים האחרונות העיר רחובות תמיד בראש ראשונה במדד איכות החיים, ראשונה בחדשנות (העירייה כבר החלה בהתקנת עמדות לרכבים חשמליים, למשל) ואפילו אחת המובילות בארץ מבחינת כמות החיסונים לנגיף הקורונה שניתנו לתושבי העיר.

זו כנראה אחת הסיבות העיקריות לכך שרחובות הפכה בשנים האחרונות לאחת הערים המבוקשות בישראל בקרב זוגות צעירים, משפחות ומשקיעים, שהבינו שמדובר בעיר אידיאלית למגורים מהרבה מאוד בחינות. רחובות, הידועה בכינוי המחייב עיר המדע (ניתן למצוא בה מוסדות אקדמיים רבים כמו המרכז האקדמי פרס, מכון ויצמן, הפקולטה לחקלאות ועוד), הפכה בשנים האחרונות לאחת הערים המפותחות בישראל ובניגוד לרוב המוחלט של הערים בארץ היא נהנית מגל הגירה חיובי, המוביל לגידול האוכלוסייה בה בכל שנה.

איך עושים מ- 249 אלף ₪ מיליון שקלים ?

הביקוש למגורים בעיר רחובות בקרב זוגות צעירים ומשקיעים החל כבר לפני מספר שנים, אך גם היום ניתן למצוא בה פרויקטים מבטיחים ומניבים, שצפויים להיחטף במהרה. על פרויקט גבעות הכוכר כבר שמעתם? מדובר באחד הפרויקטים המובילים בעיר רחובות בימים אלו, במסגרתו מוצע מגרש ב- 249אלף שקל בלבד, הקרקע מתוכננת לבנייה רוויה במגדלי מגורים.

צוין כי “הוועדה מברכת” את התכנון ואף נכתב ש”הוועדה התרשמה כי נעשתה עבודה מקיפה וממצה בנושאים השונים לרבות בנושאים הסביבתיים והתחבורתיים”.

לדברי גורמים המעורים בשוק הנדל”ן  מחירי דירות חדשות במערב רחובות, הדומות לדירות הצפויות להיבנות על המגרשים בפרויקט גבעות הכוכר, מגיעים כיום לכ-2.5 מיליון שקלים. המשמעות פשוטה: לפי דו”ח שמאי, תקן 22, מי שירכוש בשלב זה יוכל להרוויח סכום גבוה פי ארבעה – מיליון שקל, שעל פי התחזיות צפוי להיות מחיר הקרקע עם כניסת התוכניות המאושרות לתוקף.

רוצה לקבל עידכונים? הירשם כאן

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן